Savam ikdienas ziemas komforta braucienam piemērotākās riepas meklē šeit:

Aicinām Jūs apmeklēt GROS AUTO veikalu un servisu tīklu. Atsaucīgie pārdevēji noteikti ieteiks Jūsu automašīnai piemērotākās riepas.

Vasaras riepas savam auto Jūs variet iegādāties arī mūsu iVeikalā.

Riepu apkope

Svarīgi regulāri veikt riepu pārbaudi un tehnisko apkopi. GROS AUTO riepu eksperti iesaka riepu montāžu, balansēšanu, remontu uzticēt tikai kvalificētiem mehāniķiem!

Uzziniet vairāk par rotāciju, balansēšanu, protektora nodilumu un citiem svarīgiem riepu tehniskās apkopes aspektiem.

Riepas protektora dziļuma pārbaude
Regulāri pārbaudiet riepu protektora dziļumu, lai uzzinātu, vai nav jānomaina kāda no riepām. Visām pasažieru, vieglo kravas automašīnu un vidējās klases komerctransporta riepām protektorā ir iestrādātas nodiluma indikatora joslas. Šīs joslas ir izvietotas vairākās vietās uz riepas virsmas un atrodas protektora rievu apakšējā daļā. Ja riepa ir tiktāl nodilusi, ka jebkura no šīm joslām atrodas vienā līmenī ar blakus esošajām protektora joslām, šī riepa ir jānomaina. Ja riepas protektors nodilst nevienmērīgi, tas var liecināt par tehniskiem defektiem vai gaisa spiedienu riepā.

Riepu balansēšana
Nenobalansētas riepas rada vibrāciju, kas nogurdina vadītāju un izraisa ātrāku, neregulāru riepu nodilumu, kā arī izraisa nevajadzīgu automašīnas piekares detaļu nodilumu. Riepas ir jānobalansē, kad tās tiek uzmontētas uz diskiem pirmo reizi, un tad, kad tās tiek atkārtoti uzmontētas pēc remonta. Riepu balanss ir jāpārbauda pēc pirmajām vibrāciju vai svārstību pazīmēm.

Gaisa spiediens riepās
Ļoti svarīgi vismaz reizi mēnesī ar precīzu spiediena mērinstrumentu pārbaudīt riepu spiedienu. Pārāk mazs vai pārāk liels spiediens var izraisīt pārmērīgu nodilumu, kas savukārt var izraisīt riepas pārkaršanu, degvielas patēriņa pieaugumu vai riepas plīsumu tās ekspluatācijas laikā. Riepu spiediens jāpārbauda, kamēr riepas vēl ir aukstas – kādu laiku nav lietotas. Pat ja Jūs nobraucat tikai nedaudz vairāk par kilometru, spiediens palielināsies un lasījums nebūs precīzs. Regulāra gaisa spiediena samazināšanās var liecināt par iespējamu riepas vai riteņa montāžas problēmu. Saskaroties ar šādu problēmu, nekavējoties sazinieties ar profesionālu riepu izplatītāju.

Riepu remonts
Riepu remonts ir jāveic profesionāliem tehniķiem. Pareiza remonta kārtība iekļauj riepas nomontēšanu no diska, pilnīgu pārbaudi un bojājuma novērtēšanu. Veic pareizu riepas remontu un salabo bojājumu pēc noteiktajiem riepu remonta vadlīnijām un standartiem.

Riepu rotācija
Lai gan daudzi cilvēki paši spēj apmainīt riepas vietām, ātrāk, vieglāk un drošāk ir ļaut to izdarīt profesionāļiem. Automašīnas īpašnieka rokasgrāmatā var atrast norādījumus par riepu rotācijas kārtību un nomaiņas plānu. Ja rotācijas periods nav noteikts, pastāv nerakstīts likums riepas mainīt vietām ik pēc 8000 līdz 10 000 kilometriem.

Riteņu savērsuma regulēšana
Transportlīdzeklim var veikt riteņu savirzi, ja piekares un stūres daļas elementi ir labā tehniskā stāvoklī. Riepa ir pareizi uzmontēta uz diska. Ja pēc ekspluatācijas pamanāt nevienmērīgu riepas protektora nodilumu, par tā iemeslu var būt nepareizs riteņu savērsuma regulējums, nepareizs gaisa spiediens riepās vai tehniski defekti stūres vai automašīnas piekares sistēmā. Šajā gadījumā veiciet profesionālu remontu servisā.

Ikviens no 4 GROS AUTO servisiem piedāvā visu marku automašīnu (līdz 3,5 tonnām) riepu servisu:

  • riepu pārbaude un remonts;
  • disku pārbaude un remonts;
  • riepu un disku balansēšana;
  • riepu un disku maiņa;
  • riteņu ģeometrijas pārbaude;
  • riteņu ģeometrijas regulēšana.

Uzzini vairāk par GROS AUTO servisu pakalpojumiem un darba laikiem ŠEIT!